Biuletyn Informacji Publicznej

BIP

NASZE PRZEDSZKOLE


NASZA SZKOŁA

BEZPIECZNA SZKOŁA

CERTYFIKAT BEZPIECZNY PRZEJAZD

GIODO

URZĄD GMINY TERESPOL

Programy realizowane w szkole

Mamo, Tato wolę wodę !

DYPLOM

MLEKO Z KLASĄ

WAŻNE WYDARZENIADrukuj

  • 08/12/2016

/images/wazne_szkola.jpg

 

 

 

20.XII. 2016 r. – WYJAZD INTEGRACYJNY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 

21.XII.2016 r. – WYJAZD NA KONKURS ,,NIECH GWIAZDECZKA SIĘ KOLEBIE’’ KL.IIIB, IVA, IVB

 

22.XII.2016 r. godz. 10:00 – JASEŁKA W SZKOLE KL.IIB, IVA, IVB ,

URODZINKI, POCHWAŁY , SPOTKANIE OPŁATKOWE W KLASACH

 

PRZERWA ŚWIĄTECZNA 23.XII.2016 r.– 1.I.2017r.

 

11.I. 2017 r. – CHOINKA W SZKOLE godz. 16:00 – 20 :00


FERIE ZIMOWE 16.I .2017r. – 29.I.2017r.

 

O8.II.2017 r. godz. 16:00 – ZEBRANIE OGÓLNE i WYWIADÓWKI W KLASACH NA KONIEC I SEMESTRU

Andrzejki w szkoleDrukuj

  • 07/12/2016

Andrzejki w szkole


    Zgodnie z polską tradycją pod koniec listopada 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Andrzejki. Jest to ostatni czas hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.
By przybliżyć kolegom i koleżankom nasze wieloletnie tradycje Z. Kurkowiak z kl. IVa przygotowała gazetkę ścienną na dolnym korytarzu. Organizatorem uroczystości był Samorząd Uczniowski. W zabawie wzięli udział najgrzeczniejsi uczniowie naszej szkoły.
W tym dniu przed salą gimnastyczną powstał "kącik wróżb". Dziewczęta z kasy IVa i V na ten moment zamieniły się we wróżki. Te niezwykłe, magiczne damy przepowiedziały uczniom klas II - VI przyszłość z kart, dłoni, wróżyły również ze szklanej kuli, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy mógł wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Była też dobra muzyka. W trakcie wieczoru wróżb były różnego rodzaju konkursy i zabawy taneczne przygotowane przez sekcję radiofoniczną. Wszyscy bawili się wesoło pod opieką nauczycieli do godziny 18:00.

DKMS-komórkowania-Fundacja Dar SzpikuDrukuj

  • 07/12/2016

DKMS-komórkowania-Fundacja Dar Szpiku

Nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się do akcji mającej na celu pomoc osobom chorym na nowotwory krwi, czyli białaczkę. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla pacjentów chorych na białaczkę lub inne nowotwory krwi na godzinach wychowawczych w kl. IV-VI
i na edukacji społecznej w klasach II –VI zostały przeprowadzone pogadanki, podczas których uczniowie mogli uzyskać miedzy innymi odpowiedź na pytanie Kto to jest dawca? Jak możemy pomóc osobom chorym na białaczke? itp. Uczniowie klas młodszych obejrzeli filmik animowany o pobraniu komórek macierzystych i rysowali Biedroneczkę Klarę, zaś uczniowie klas starszych film pt. „Kim jest dawca szpiku dla pacjenta po przeszczepieniu?. Po prelekcji filmu oraz pogadance uczniowie rysowali plakaty zachęcające do oddawania szpiku, które został wyeksponowane na dolnym korytarzu. Do akcji organizowanej przez Fundację DKMS przyłączył się również Samorząd Uczniowski, który przygotował gazetkę ścienną na dolnym korytarzu. Mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom w przyszłości nasi uczniowie zostaną nie tylko wolontariuszami, ale i dawcami dla osób potrzebujących przeszczepu.

SZLACHETNA PACZKADrukuj

  • 02/12/2016

SZLACHETNA PACZKA

(29.11.2016 r. – 7.12.2016r.)

 

O rodzinie: Pani Bernarda samotnie wychowuje czwórkę dzieci: Martynę (14l.), Dawida (11 l.), Weronikę (8 l.) oraz Szymona (4l.). Mąż 39 – latki zmarł rok temu. Dawid cierpi na porażenie mózgowe. Wśród najważniejszych potrzeb rodziny są wszelkie produkty żywnościowe, środki czystości oraz buty zimowe dla czwórki dzieci.

Potrzeby rodziny:

- Żywność trwała: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa
w puszkach itp.

- Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/ żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów itp.

-Obuwie zimowe: rozmiar 40 (dz.), 42 (ch.), 36 (ch.), 28 (dz).

- Pomoce szkolne: zeszyty, farby, papier kolorowy, plecak, bloki, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, plastelina piórnik itp.

Wyposażenie mieszkania: kołdra, koc, ręczniki, pościel (160x200), poduszka, fotel dwuosobowy, rozkładany, regał.

Odzież: dziewczynki rozmiar: S, XS (legginsy, spodnie, bluzy itp.),

         chłopcy: rozmiar L/XL, XS (spodnie, bluzy it.)

Zabawki: puzzle, samochody, lalki itp.

98 Rocznica Odzyskania NiepodległościDrukuj

  • 20/11/2016
Co roku w listopadzie , czcimy jedno z największych wydarzeń w naszej historii- odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 r.W  tym roku obchodziliśmy 98 Rocznicę Odzyskania Niepodległości.Z tej okazji w Zespole Szkół im.Kornela Makuszyńskiego 8 listopada 2016 r.odbył się uroczysty apel.Program artystyczny zaprezentowali uczniowie z klasy VI pod opieką p.Marii Mikołajczak oraz chór szkolny pod kierunkiem p.Andrzeja Maziejuka. Konferansjerami byli :Dariusz Mincewicz i Agnieszka Szubska.Uczniowie przypomnieli o burzliwych losach naszej Ojczyzny, które doprowadziły do odzyskania niepodległości.Śpiewano pieśni patriotyczne: o wojence,szarej piechocie,komendancie.Pieśni o ojczyźnie zaśpiewały w duecie Gabriela Wowczeniuk z klasy V i Zofia Kurkowiak z klasy IV a oraz piosenkę,,Jak długo w sercach naszych" Zuzanna Borowik Z klasy IV b.Pieśni te powinny dalej żyć, być obecne w polskiej duszy, budzić ciepłe uczucia, oddziaływać na serca i umysły kolejnych pokoleń. Dlatego co roku organizujemy wspólne śpiewanie.  
Swoje talenty muzyczne zaprezentowali na forum szkoły Wiktor Moroz z klasy V -perkusja i Oliwia Flaga z klasy V-gitara.W drugiej części uroczystości p.dyrektor Małgorzata Sowa z przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Dariuszem Mincewiczem odczytali głośno fragmenty opowiadania o przeżyciach dziewczynki w czasie wojny.Wszyscy uczniowie w ciszy i skupieniu słuchali. Uroczysość  zakończyła się szkolnymi urodzinkami.

Szkole pomagamy i świat oczyszczamyDrukuj

  • 20/11/2016

Dnia 25 października  wzięliśmy udział w Akcji ekologicznej pt. „Szkole pomagamy i świat oczyszczamy”  organizowanej przez Green Ofifice  Ecologic Spółka z o.o. Celem akcji była zbiórka elektrośmieci: pralek, lodówek, monitorów, komputerów, żelazek, odkurzaczy i tym podobne jak również baterii. Do oddawania niepotrzebnego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego zaangażowaliśmy nie tylko uczniów naszej szkoły ale i rodziców, sąsiadów oraz dalszą rodzinę. Zebrany przez szkołę sprzęt został oddany do rozbiórki, a materiały ze zużytego sprzętu wykorzystane do produkcji czajników, plomb dentystycznych, instrumentów muzycznych czy kołpaków samochodowych. Wspólnie zebraliśmy 300 kg elektroodpadów. Organizatorem akcji był Samorząd Uczniowski.

Obrazy: elektromieci_201610.jpg

CZYSTA GMINA W TWOICH RĘKACHDrukuj

  • 20/11/2016

   W czwartek 20 październik  2016 r. uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami

wzięli udział w Akcji sprzątania Gminy Terespol pod hasłem

” CZYSTAGMINA W TWOICH RĘKACH”.

  Akcja jest organizowana przez Gminę Terespol  dwa razy w roku, a jej

głównym celem jest dbanie o najbliższe otoczenie.

Organizatorem akcji była P. A. Borowik – nauczyciel przyrody oraz Samorząd

Uczniowski.ŚWIĘTO GMINNEJ OŚWIATY - DZIEŃ NAUCZYCIELADrukuj

  • 18/10/2016

Galeria zdjęćDzień Edukacji Narodowej jest świętem polskiej oświaty wpisanym na stałe do kalendarza ważnych uroczystości. W obchodach Gminnego Dnia Nauczyciela 13 października 2016 r. udział wzięli pracownicy szkół z terenu gminy Terespol: Zespołu Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach, Zespołu Szkół im. Orła Białego w Kobylanach, Szkoły Podstawowej im. J. U. Niemcewicza w Neplach i Zespołu Szkół im. W. S. Reymonta w Małaszewiczach. Gospodarzem uroczystości  w tym roku był Zespół Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach. Po ceremonii powitania licznie przybyłych gości głos zabrał Wójt Gminy Terespol Krzysztof Iwaniuk, który skierował do wszystkich pracowników oświaty słowa uznania i szacunku za wykonywanie niełatwej pracy, złożył podziękowania i życzenia satysfakcji z wypełnianych obowiązków i wielu sukcesów zawodowych. Następnie zostały wręczone nagrody wyróżnionym pracownikom, które corocznie przyznawane są z okazji Dnia Nauczyciela. Popłynęły również życzenia od zaproszonych gości. Przerywnikiem pomiędzy kolejnymi punktami w porządku uroczystości była część artystyczna w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej.

ALBUM ZDJĘĆ

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLADrukuj


1,230,099 unikalne wizyty